PDF Drukuj Email

 

Już 5 lat ZSP w Suchożebrach ma Patrona. Jest nim wielki pisarz, noblista Henryk Sienkiewicz.

5 maja 2011r. uroczyście obchodziliśmy Dzień Patrona. Całością przedsięwzięcia kierowała pani Mirosława Kamińska.

Uroczystość podzielona była na kilka etapów. Klasy I-III Szkoły Podstawowej z wielką precyzją wykonywały bardzo misterne portrety Sienkiewicza, miały też quiz poświęcony życiu i twórczości pisarza. Klasy IV-VI przedstawiły inscenizacje utworów Patrona. Elementem zaskakującym było, że zobaczyliśmy dwa zakończenia utworów: Janko Muzykant i W pustyni i w puszczy. Pierwszy oryginalny, drugi wymyślone przez uczniów. Uczniowie klas starszych przygotowali plakaty o tematyce sienkiewiczowskiej . Młodzież z Gimnazjum recytowała fragmenty powieści Sienkiewicza. Całość ubarwiały piosenki z ekranizacji dzieł patrona wykonywane przez uczennice klas II i pana Grzegorza Rostkowskiego. Uczniom jednak, najbardziej spodobał się taniec maluszków z klasy IIa przygotowanych przez panią Krystynę Chaciak.

 
 

Pogoda

Nauczyciele