Lekcja historii PDF Drukuj Email

20 listopada 2013r. nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w nietypowej lekcji historii. Zajęcia odbyły się na hali sportowej.


Grupa artystyczna "Rekonstrukto", w której skład wchodzili dwaj aktorzy zaprezentowała pokaz historyczny pod hasłem "Staropolski sarmatyzm i epoka szlachecka".
Była to żywa lekcja historii. Poznaliśmy cechy charakterystyczne oraz usłyszeliśmy wiele ciekawostek na temat okazałej kolekcji broni i rekwizytów. Wszystkie eksponaty mogliśmy osobiście obejrzeć, dotknąć.
Do pokazu angażowano również osoby z widowni. Główną atrakcją było zakucie najgorszego podrywacza w szkole w dyby. Dziewczyna, której najbardziej dokuczał miała prawo ukarać go. Kolejnym punktem programu było wybranie czarownicy i posadzenie jej na krześle inkwizytorskim. Została do niego przywiązana po czym wybierała swojego rycerza, który miał stoczyć prawdziwy pojedynek z jednym z naszych gości. Atrakcjom nie było końca: gry, zabawy...
Panowie byli przesympatyczni, a uczniowie wbrew pozorom zainteresowani niezwykłą lekcją, która pozostanie w pamięci ;)

 

 
 

Pogoda

Nauczyciele