6 grudnia PDF Drukuj Email
Piątek, 04 Grudzień 2009 12:20

6 grudnia:) 

Zmieniony ( Poniedziałek, 07 Grudzień 2009 11:26 )
Więcej…
 
Andrzejki PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 30 Listopad 2009 11:20

Andrzejki
Andrzejki obchodzone są w całej Europie. Andrzejki to wieczór poświęcony wróżbom które dotyczą małżeństwa, miłości.

Zmieniony ( Poniedziałek, 07 Grudzień 2009 08:32 )
Więcej…
 
Olimpiada informatyczna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 11 Listopad 2009 19:19

Informacje o Olimpiadzie Informatycznej
Olimpiada Informatyczna jest olimpiadą przedmiotową powołaną przez Instytut Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, w organizacji Olimpiady Instytut współdziała ze środowiskami akademickimi, zawodowymi i oświatowymi działającymi w sprawach edukacji informatycznej. Przeznaczona dla uczniów wszystkich typów szkół średnich dla młodzieży. W Olimpiadzie mogą również uczestniczyć - za zgodą komitetu Głównego - uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów..
 
Komitet Główny Olimpiady Informatycznej
Adres: Olimpiada Informatyczna, Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów
02-018 Warszawa, ul. Nowogrodzka 73
tel. (0-22) 626 83 90
przewodniczący: dr hab. Krzysztof Diks (Instytut Informatyki UW)
wiceprzewodniczący: prof. dr hab. Maciej M. Sysło (Instytut Informatyki UWr.)
sekretarz: Monika Kozłowska-Zając tel. (0-22) 626 83 90 (91)
strona internetowa olimpiady: http://www.oi.edu.pl/
SiO - system internetowy olimpiady: http://sio.mimuw.edu.pl:9080/
e-mail olimpiady: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
e-mail komitetu: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Rozwiązanie zadania olimpijskiego polega na znalezieniu rzeczywistego problemu algorytmicznego ukrytego w treści zadania, wyborze najwłaściwszego rozwiązania, dobraniu odpowiednich struktur danych, zaprogramowaniu rozwiązania w wybranym języku programowania oraz dokładnym przetestowaniu otrzymanego programu. Etapy rozwiązywania zadania olimpijskiego są rzeczywistymi etapami rozwiązywania problemów, na jakie napotyka w swojej pracy każdy informatyk.

Etap szkolny (listopad) polega na samodzielnym rozwiązaniu zadań i przesłaniu ich do Komitetu Okręgowego.
Etap okręgowy (luty) poprzedzony jest jednodniową sesją próbną, każdy uczestnik ma do dyspozycji komputer PC. W ciągu dwóch sesji musi rozwiązać cztery zadania.
Etap centralny (marzec) polega na rozwiązaniu - przy zachowaniu warunków etapu II - 5 zadań.
Spośród najlepszych zawodników wyłaniana jest reprezentacja na zawody międzynarodowe: Międzynarodową Olimpiadę Informatyczną i Olimpiadę Informatyczną Centralnej Europy.

Najlepszym źródłem informacji o Olimpiadzie Informatycznej są publikacje na ten temat wydawane wspólnie przez MEN, Instytut Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego i Komitet Główny Olimpiady Informatycznej, czyli tzw. niebieskie książeczki. Znajdują się w nich wszystkie informacje o zadaniach i wynikach zarówno krajowych jak i międzynarodowych olimpiad informatycznych, a także opracowania zadań. Ponadto począwszy od książeczki III Olimpiada Informatyczna 1995/96 załączona jest dyskietka zawierająca wzorcowe rozwiązania i testy do oceny programów.

Aktualnie do nabycia są książeczki nt. II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX i X Olimpiady. Nakład książeczki nt. I Olimpiady został wyczerpany. Książeczki dotyczące III, IV, V, VI, VII, VIII OI sprzedawane są z dyskietkami, a książeczka IX i X OI z dyskiem CD-ROM, które zawierają rozwiązania wzorcowe oraz testy.
Niebieskie książeczki można kupić w sklepiku Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, ul. Raszyńska 8/10 (II piętro), lub poprzez Internet korzystając z formularza dostępnego na stronie olimpiady.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 24 Listopad 2009 08:41

Dnia 12 listopada na godzinie wychowawczej odbył się apel z okazji 91 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 lata niewoli.

Zmieniony ( Wtorek, 24 Listopad 2009 08:57 )
Więcej…
 
Konkurs Logia10 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 11 Listopad 2009 18:59

Konkurs Informatyczny dla gimnazjalistów Logia

Już po raz szesnasty, a w obecnej formule - po raz dziesiąty, w roku szkolnym 2009/2010 organizowany jest konkurs informatyczny dla uczniów mazowieckich gimnazjów zainteresowanych programowaniem w języku Logo. Jest to konkurs przedmiotowy organizowany na podstawie zarządzenia Mazowieckiego Kuratora Oświaty Nr 67 z dnia 31 sierpnia 2009 roku.

Pierwszy etap konkursu rozpocznie się 16 listopada 2009 roku. Od tego dnia możliwe będzie pobranie treści zadań z tej strony.

Zadania konkursowe będa ogłoszone na stronie http://logia.oeiizk.waw.pl/

Żadne wcześniejsze działania ze strony uczniów, ani szkół, nie są wymagane. Oznacza to, że w szczególności udział w konkursie nie jest związany z jakąkolwiek rejestracją uczniów, ani szkół. Wszyscy zainteresowani konkursem proszeni są o wcześniejsze zapoznanie się  z zakresem merytorycznym, regulaminem i terminarzem tegorocznego konkursu.

Krzysztof Chechłacz, przewodniczący Wojewódzkiej Komisji Przedmiotowego Konkursu Informatycznego dla uczniów gimnazjów województwa mazowieckiego LOGIA10

Zmieniony ( Środa, 11 Listopad 2009 19:45 )
 
«PoczątekPoprzednia11121314151617NastępnaOstatnie»

Strona 15 z 17
 

Pogoda

Nauczyciele